Kuchynské linky na mieru

laminátové, fóliované, striekané, dyhované, masívne, akrylové, kovolaminátové a ďaľiše

Kuchyňa je dnes nielen miestom kde sa varí a pripravuje pokrm, ale je to často aj spoločenské centrum domácnosti. Čoraz častejšie sa obývací priestor spája s kuchyňou a preto treba k tomu prispôsobiť aj celkový vzhľad kuchyne. Treba to urobiť tak, aby kuchyňa priestor nenarúšala, ale práve naopak, zapadala do jeho celku ako jeho súčasť.
Od začiatku našej existencie sú kuchyne naším nosným prvkom. Je to niečo, čo nás nielen baví, ale v čom sa vďaka neustále rastúcim skúsenostiam, považujeme za naozaj odborníkov. Kuchyňu vnímame ako najkomplikovanejšiu časť domácnosti, v ktorej trávime množstvo času a tak k tomu pristupujeme a prikladáme dôležitosť.
Ako začať?
Na začiatku si potrebujeme zistiť čo najviac informácií o priestore, kam má isť kuchynská linka, o už existujúcom zariadení a v neposlednom rade aj o vašich potrebách a prianiach. Toto sa čoraz častejšie deje pri návšteve daného priestoru, pokiaľ má však zákazník jasnejšiu predstavu môžeme sa stretnúť aj u nás v kancelárii. Potrebujeme však ako základ vedieť rozmery priestoru, pokiaľ sú už hotové rozvody (elektrina, voda, plyn) tak aj ich umiestnenie.
Grafický návrh:
Po prvotnom kontakte vyhotovujeme grafický návrh kuchynskej linky v profesionálnom 3D programe. Tu už získava zákazník oveľa jasnejšiu predstavu, ako by jeho budúca kuchyňa mohla vyzerať. V grafickom návrhu zohľadňujeme všetky zákazníkove požiadavky, neraz však urobíme aj druhý návrh podľa našej predstavy a skúseností. Zákazník si má potom z čoho vyberať. Máme radi, pokiaľ je priestor ako nepopísané plátno maliara a môžeme ho tvoriť. Neraz sa nám stalo, že zákazník ktorý prišiel s nejakým návrhom od architekta, odchádzal prekvapený s našimi pripomienkami a doplnkami. Tým samozrejme nechceme znevažovať prácu architektov, poznáme osobne niekoľko veľmi šikovných, ktorí majú výborné nápady.

Cenový rozpis:
Potom ako máme so zákazníkom ujednotený grafický návrh vyhotovujeme cenový rozpis k danej kuchyni. Zo zásady vyhotovujeme podrobný položkovitý rozpis, aby zákazník čo najpresnejšie vedel, čo všetko má v kuchyni. Cenu kuchyne nerobíme odhadom, ani za bežný meter, ako to niekde zvyknú robiť, čo je v zásade nezmysel. Cenový rozpis si zákazník preštuduje, pokiaľ niektorým položkám nerozumie, vysvetlíme mu čo je presne čo. Samozrejmosťou je zapracovanie zákazníkových pripomienok a zmien.
Rozvody:
Samozrejmosťou je vyhotovenie nákresu, ako treba v kuchyni pripraviť rozvody. Preto hovoríme zákazníkovi, aby mal návrh kuchyne vyhotovený čo najskôr tak, aby mu požiadavky na umiestnenie rozvodov stihli správne pripraviť. Majstri potom môžu počas prípravy rozvodov s nami konzultovať, pokiaľ im nie je niečo jasné alebo chcú niečo inak urobiť. Vďaka tomuto sa úspešne vyhýbame problémom s nesprávne urobenými rozvodmi. Takú malú pomôcku nájdete aj v našom blogu.
Zameranie:
Priestor si prídeme na presno sami zamerať. Skontrolujeme pri ňom všetky rozmery, uhly stien, vodorovnosť podláh a stropu, zvislosť stien. Pokiaľ sú pri zameraní pripravené rozvody, skontrolujeme aj tie.
Výroba a montáž:
Keď už máme priestor zameraný, môžeme pristúpiť k samotnej výrobe a jej montáži. Tu sa snažíme neustále o zlepšovanie a zvyšovanie kvality. Trúfam si povedať, že sme dosiahli už veľmi vysokú mieru kvality, napriek tomu neustále hľadáme možnosti, aj v drobnostiach neraz pre zákazníka neviditeľné zlepšovať sa. Sme v tomto tak trochu maniaci, ale baví nás to.
Materiály:
Rozpísať tu všetky materiály ktoré používame by asi ani nebolo možné. V krátkosti to je asi všetko, čo je na trhu dostupné. Postupne budeme o jednotlivých materiáloch písať aj v našom blogu. Základné materiály ktoré používame sú:
Dvierka: laminované, fóliované, akrylové, striekané, dyhované, masívne, hliníkové, kovolaminátové, sklenené
Pracovné dosky: laminované, umelé a prírodné kamene, keramické, sklenené, nerezové
Zásteny: laminované, sklenené, umelé a prírodné kamene, nerezové, decoracrylové

Vstavané skrine a šatníky na mieru

kvalitné hliníkové rámy, výplne laminované, zrkadlové, lacobelové, možnosť bezrámového prevedenia ako i ďaľších špeciálnych materiálov

Vstavaná skriňa je skriňa, ktorá dokáže najefektívnejšie využívať priestor, kam má byť umiestnená. Tým, že sa vyrába výlučne na mieru, dá sa v nej naplánovať v podstate čokoľvek. Či už potrebujete odložiť kopec topánok, alebo potrebujete veľa vešať, odkladať šanóny, vysávač, lyže, ale aj bicykle, či iné neštandardné veci, vstavaná skriňa bude priestor, kam to všetko viete dať. Jej nespornou výhodou oproti voľne stojacim skriniam je, že sa presne prispôsobuje priestoru.
Dvere
To čo pri vstavaných skriniach najviac vidíte, sú samozrejme dvere. Pri štandardných skriniach sú dvere tvorené rámom a výplňou. Používame v podstate už výlučne hliníkové rámy. Niekedy sa síce kvôli cene používali aj oceľové, ale vzhľadom na postupne dorovnanie cien hliníka a ocele, stratilo význam používanie tých menej kvalitných a pevných, čo sú rozhodne oceľové rámy. Čoraz viacej sa okrem štandardných dverí presadzujú aj dvere tzv. bezrámové, zavesené zo stropu, alebo dvere s otváravými dverami. Tieto s obľubou používajú interiérový dizajnéri.
Rámy
V ponuke máme viac ako 20rôznych tvarov rámov v niekoľkých farebných prevedeniach. Máme aj dva druhy rámov so zmenšenou hĺbkou, ktorým stačí 6cm pre koľajnicu.

Výplne
Výplne používame laminované drevotriesky, zrkadlá klasické aj farebné, sklá číre, matné, farebné lacobely, matelacy, ale tiež aj špeciálnejšie výplne ako sú dyhy, striekané materiály, fototapety, decoacryly atď. Jednoducho sa dá povedať, všetko, čo je tvarovo stále a zmestí sa do rámu, sme schopní umiestniť aj do dverí vstavanej skrine.
Vnútro
Vnútro vstavanej skrine je väčšinou riešené veľmi účelovo. Môžete sa rozhodovať medzi klasickými poličkami, vešiakovými tyčami klasickými ale i výsuvnými či sklápacími, zásuvkami, vešiakmi na nohavice, sukne, kravaty či opasky, rôznymi drôtenými výsuvmi, držiakmi na vysávač a ďalšími doplnkami. Je len na Vás, či sa rozhodnete dať si plné bočnice, alebo len dorazové lišty na stenu, či dáme aj dno, strop, sokel, chrbát skrine.
Vizualizácia a zameranie
Pred objednávkou Vám skriňu nakreslíme v profesionálnom 3D programe a priestor si presne zameriame. Samozrejmosťou je poradenstvo, čo a kam umiestniť. Vy potrebujete len vedieť, koľko a čoho potrebujete do skrine umiestniť. Čoraz častejšie si materiály zákazníci vyberajú na mieste pri zameraní, čím šetria svoj čas.
Blog
Pozrite sa aj do nášho blogu, kde nájdete množstvo dobrých rád, napríklad aj koľko potrebujete priestoru na rôzne druhy oblečenia.

Ďaľší nábytok a výrobky na mieru

knižnice, obývačky, detské izby, pracovne a kancelárie, kúpeľňový nábytok ako i drobné drevostavby (pergoly, altánky, detské ihriska…)

Vieme, že naši zákazníci okrem kuchýň a vstavaných skríň potrebujú aj kopec ďalšieho nábytku. Neraz to je len skrinka na chodbu, alebo polička do obývačky.
Venujeme sa v podstate výrobe nábytku do celého interiéru, vďaka čomu vieme zladiť všetko tak, aby to spolu ladilo. Nebude z toho, ako to často vídame „botanická záhrada“, kde okna sú v jednom drevodekóre, vstupne dvere úplne inom, podlaha zase v ďalšom, stôl sa nám páčil v obchode, nanešťastie sa absolútne nehodí do interiéru atď.
Sme schopní vyrobiť obývačkový nábytok, predsieňový, spálne, knižnice, študentské izby, detské izby, rôzne úložné priestory, kúpeľňový nábytok, vysoké spania, kancelárie a pracovne a z času na čas sa venujeme aj drobným drevostavbám ako sú pergoly, altánky, prístrešky pre autá, detské ihriská, už sme vyrábali dokonca aj garáž.
Ťažko by tu bolo opísať úplne všetko, čo sme kedy robili, niekedy sú to prechodové posuvné dvere, inokedy zase kryty na radiátory, jednoducho sa nebojíme ničoho, práve naopak, sú to pre nás vždy ďalšie výzvy.
Zákazníci, ktorí nás už poznajú sa k nám vracajú, vždy keď niečo potrebujú, lebo vedia, že mi im nepovieme nie.